Férfi vonalon vegyesen szerepeltek kézilabdásaink

0
928
  • Szépen szerepelt a FU-13 Hódmezővásárhelyen!

A legkisebb tigrisek Hódmezővásárhelyre utaztak a hétvége folyamán ahol első meccsen a Tisza Volán csapatával majd a hazai gárdával találkoztak a fiúk. A Holló Anett vezette csapat hibátlanul zárta a napot ugyanis mindkét ellenfelet magabiztos játékkal verték.

A Tisza Volán csapatát mondhatjuk, hogy megsemmisítették a srácok amit mi sem tükröz jobban mint a 28-8-as végeredmény a mieink javára. A házigazdákkal már szorosabb meccset játszottak a kis tigrisek de a 14-11-es félidőre kiharcolt három gólos előny a srácok 4 gólossá növelték a mérkőzés végére így kialakítva a 26-22-es eredményt.

Büszkék lehetünk a fiúkra és gratulálunk a csapatnak további sikereket a szezon elkövetkezendő részére is!

• Szegeden jártak a FU-15-ök!

Az első meccsen a Soltvadkert ellen próbáltak értékes pontokat rabolni fiaink ám ehhez a Vadkertnek is volt egy két szava. Az 50 néző előtt lejátszott találkozón a mieink 4-4-es állásig tartották a lépést a hazaiakkal ennél a pontnál viszont történhetett valami mert itt egy -6 rohanásba szaladtak a srácok és innen már nem nagyon találtuk a visszautat a 15-5-ös félidőt követően 27-14-es eredménnyel zártak a fiúk.

A második találkozót a Csongrádi Tigrisek ellen játszották fiaink ahol 11-35-re sajnos kikaptak. Dolgozni kell tovább és a sok befektetett munka előbb utóbb meghozza gyümölcsét.

• A tavalyi bajnok otthonába mentek pontot, pontokat rabolni a férfiak!

Mezőtúron mérkőztek meg a hazaiakkal ifistáink és a felnőtt férfiak is. Előbbiek 15-10-es félidei állást követően hatalmas hajrával majdnem x-re tudták menteni a mérkőzést viszont a pontszerzés elmaradt mivel a végeredmény 31-30 lett a hazaiaknak. A majsaiaknál a 12 gólig jutó Kuklis Ádám és a 7 gólt szerző Kuklis Benjámin remekelt de az egész csapatnak jár az elismerés. Ha a végén mutatott játékot tudják hozni a srácok akkor nem lesz gond a szezon során.

Felnőtt csapatunk bizonyítási vággyal telve érkezett Mezőtúrra a hazai vereség után. Csapatunk Hegedűs Kristóf és Csányi Levente nélkül utazott idegenbe.

A mérkőzés korai szakaszában méltó ellenfelei voltunk a címvédőnek viszont a kisebb nagyobb egyéni hibákat könyörtelenül megbüntették a hazaiak, így 17-13-al vonultak a felek a szünetre. A második félidőre viszont a tigrisek a hazai „hátszél” ellenére is megrázták magukat és harcias védekezéssel és gyors lerohanásokkal 19-19-re módosították az eredményt. Ennél a pontnál a hazai pálya előnye és egy két majsai megingás után a hazaiak megléptek újfent és ezt a hátrányt már nem tudták a tigrisek ledolgozni a mérkőzés végéig ahol is Molnár Zsolt edző a hajrára megnyitotta a védekezést a pontszerzés reményében. Végül a Mezőtúr csapata 31-24-re nyert ellenünk. A 31 kapott gól ellenére a védekezésünk viszonylag egyben volt támadásban voltak kisebb nagyobb hiányosságok amiket igyekeznek a srácok kiküszöbölni. Vadkerti Tóth Attila 10 góljával a csapat legjobb lövője volt a mérkőzésen és Kis Tomit is kiemelhetjük aki a kapott gólok ellenére remek védéseket mutatott be és a csapat többi tagja is derekasan helyt állt a bírói hibák és kétes ítéletek ellenére is.

A tigrisek 29.-én szombaton hazai pályán a Kondoros csapata ellen igyekeznek javítani mérlegükön 19 órától. Minden szurkolót várunk már 17 órától az Arénába már az ifjúsági mérkőzésre is, biztassuk csapatainkat, hogy megszerezzék a szezon első győzelmét, győzelmeit!